NetBeans ve www.netbeans.org'a hoşgeldiniz

Merhaba, Açık Kaynak kodlu Java arayüzü Netbeans'in merkezine hoşgeldiniz.

NetBeans Nedir?

Netbeans, çok geniş bir kullanıcı tabanı, büyüyen topluluğu, dünya çapında yüze yaklaşan ortakları olan başarılı bir açık kaynak kod projesidir. Sun Microsystems, NetBeans açık kaynak kodlu projesini Haziran 2000 yılında başlatmış olup halen projelerin ana sponsorudur.

Günümüzde iki ürün bulunmaktadır : NetBeans IDEsi ve NetBeans Platformu.

NetBeans IDEsi programcıların yazma, derleme, hata bulma ve yüklemelerini sağlayan bir araç olan geliştirme ortamıdır. Java ile yazılmış olmasına rağmen herhangi bir programlama dilini destekleyebilir. NetBeans IDEsini genişletmek için çok sayıda modül bulunmaktadır. NetBeans IDE nasıl kullanıldığına ilişkin hiçbir sınırlama bulunmayan ücretsiz bir üründür.

Ayrıca halihazırda bulunan NetBeans Platformu, modüler ve genişletilebilir yapısıyla büyük masaüstü yazılımları üretmede kullanılır. ISV ortakları platforma kolayca entegre edilebilen pluginler sağlarlar. Bunlar kendi araç ve çözümlerini gerçekleştirmede de kullanılabilir.

Her iki ürün de açık kodlu olup kar amaçlı olsun olmasın kullanılabilir. Kaynak kod Common Development and Distribution License (CDDL) altındadır.

netbeans.org nedir?

netbeans.org dünya klasında bir IDE oluşturmaya adamış NetBeans açık kaynak kodu topluluğunun merkezidir. netbeans.org dünya çapında 160'dan fazla ülkeden kullanıcının kaynaklara ve NetBeans ile ilgili insanlara ulaştırır. Burada NetBeans'in son versiyonunu indirebilir, online destek dökümanlarını görebilir, kendi kişisel Java bilginizi artırabilir, haberleri takip edebilir, bir mailing listine katılabilir, kod gönderebilir, projeye katılan insanlar hakkında bilgi alabilir, kontak kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

NetBeans topluluğuna katılmak

NetBeans takımına katılın ve NetBeans'i daha da iyi yapmak için yardım edin. Kayıt olmakla NetBeans başarısına direk katkıda bulunun, karşılığında biz de sizi NetBeans projesinde en son gelişmeler hakkında haberdar edelim - Bir kullanıcı adı seçin ve katılın!

Bilgi sahibi olmak

NetBeans sizin ilgi seviyenizi karşılamak ve NetBeans kullanıcıları arasındaki iletişimi sağlamak için çok çeşitli mailing listler sunar. NetBeans mailing listleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://netbeans.org/community/lists/index.html mailing listleri sayfasına bakabilirsiniz.

Çabuk linkler :

  • Haftalık ve aylık NetBeans haberleri : nbannounce'a to (Daha fazla bilgi)

  • Diğer NB kullanıcıları ile konuşun, püf noktaları alışverişi yapın : nbusers'a (Daha fazla bilgi)

NetBeans'i indirin!

The NetBeans IDE sinin son versiyonunu indirin.

netbeans.org"a katılın!

NetBeans Projesine katılın ve dünya klasında bir IDE yapan topluluğun bir parçası olun.

Join the NetBeans Project

 

İndir

 

Yer alın!

NetBeans katılımınızı ve yardımınızı bekleyen, açık kaynak kodlu bir projedir! Katılmak için pekçok yol vardır: mailing listlerde kullanıcı sorularını cevaplamak, IDE"yi veya web sitesi içeriğini kendi dilinize çevirmek, testlerde bize yardımcı olmak ve de en son olarak... koda katkıda bulunarak IDE"yi çoşturmak!