Vitajte na stránkach NetBeans a www.netbeans.org

Vitajte na stránkach NetBeans, Open Source vývojového prostredia pre jazyk Java.

Čo je NetBeans?

NetBeans je úspešný Open Source projekt s veľmi rozsiahlou užívateľskou základňou, rastúcou komunitou vývojárov, a takmer s 100 (a toto číslo neustále rastie!) partnermi po celom svete. Firma Sun Microsystems založila Open Source projekt NetBeans v júni 2000 a je zároveň aj hlavným sponzorom celého projektu.

Dnes existujú dva produkty: vývojové prostredie NetBeans (NetBeans IDE) a vývojová platforma NetBeans (The NetBeans Platform).

Vývojové prostredie NetBeans IDE je nástroj, pomocou ktorého programátori môžu vytvárať, prekladať a ladiť aplikácie. Vývojové prostredie je vytvárané v jazyku Java - ale môže podporovať akýkoľvek programovací jazyk. Okrem toho existuje veľké množstvo modulov, ktoré toto vývojové prostredie rozširuje. Vývojové prostredie NetBeans je bezplatne šírený produkt, ktorý je možné používať bez akýchkoľvek obmedzení.

Okrem vývojového prostredia je tiež dostupná vývojová platforma NetBeans Platform, čo je modulárne a rozšíriteľný základ pre použitie na vytváranie rozsiahlych aplikácií. Nezávislí dodávatelia softvéru ponúkajú moduly pre integráciu do tejto platformy. Tieto moduly slúžia na vývoj ich vlastných nástrojov a riešení.

Oba produkty sú vyvíjané pod licenciou Open Source a je ich možné bezplatne používať v komerčnom a nekomerčnom prostredí. Zdrojový kód je dostupný pod licenciou Common Development and Distribution License (CDDL).

Čo je netbeans.org?

Stránky netbeans.org sú domovské stránky komunity používateľov a vývojárov NetBeans, ktorí sa rozhodli venovať tvorbe prvotriedneho vývojového prostredia. Stránky netbeans.org umožňujú užívateľom z viac ako 160 zemí spojenie so zdrojmi informácií a s ľuďmi, ktorí sa venujú NetBeans. Tu si môžete stiahnuť poslednú verziu NetBeans, prehliadať online dokumentáciu, zdokonalovať svoje znalosti o jazyku Java, sledovať novinky, prihlásiť sa do diskusných skupín, podieľať sa na vývoji zdrojového kódu, poznať ľudí, ktorí sa na projekte podieľajú, priamo ich kontaktovať atď.

Pripojte sa ku komunite NetBeans Community

Staňte sa súčasťou týmu NetBeans a podieľajte sa na ďalšom rozvoji projektu NetBeans. Stačí ak sa zaregistrujete. Na oplátku Vás budeme informovať o novinkách, ktoré sa týkajú NetBeans. Na registráciu môžete použiť registračný panel v hornom pravom rohu tejto stránky. Vyberte si užívateľské meno a pridajte sa k nám!

Zostaňte informovaný

U NetBeans je možné využiť diskusné skupiny, ktoré sa zaoberajú rôznymi témami, a ktoré uľahčujú komunikáciu medzi užívateľmi NetBeans. Viac informácií o diskusných skupinách NetBeans nájdete na stránke https://netbeans.org/community/lists/index.html.

Odkazy :

  • Týždenný NetBeans spravodaj : do skupiny nbweekly (viac informácií)
  • Mesačný NetBeans spravodaj : do skupiny nbannounce (viac informácií)
  • Oslovte ostatných užívateľov NB, vymieňajte si tipy a triky : do skupiny nbusers (viac informácií)

Stiahnite si NetBeans!

Stiahnite si poslednú verziu vývojového prostredia NetBeans.

Ak sa zaujímate o vývoj aplikácií, založených na platforme NetBeans, všetko čo potrebujete aby ste začali vytvárať platformu NetBeans je rozhranie IDE, ktoré v sebe zahŕňai samotnú platformu a modulové vývojové nástroje. Ak už máte IDE, nepotrebujete sťahovať platformu osobitne.

Pridajte sa k netbeans.org!

Pridajte sa k projektu NetBeans a časťou komunity vytvárajúcej rozhranie IDE.

Join the NetBeans Project

 

Na stiahnutie

 

Zapojte sa!

NetBeans je Open Source projekt, u ktorého je Vaša pomoc veľmi vítaná! Existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť: môžete odpovedať na otázky používateľov v diskusných skupinách, môžete prekladať vývojové prostredie a obsah webových stránok, môžete pomáhať s testovaním a v neposlednom rade vytvárať zdrojový kód, ktorý umožní vývojovému prostredie vyniknúť!