به NetBeans و www.netbeans.org خوش آمدید

به شما برای ورود به صفحه اصلی NetBeans، منبع آزاد IDE جاوا سلام و خوش آمد می گوییم.

NetBeans چیست؟

NetBeans یک منبع آزاد در حال رشد، با تعداد زیادی پایگاه کاربری و بیش از 100 شریک در سراسر جهان است. Sun Microsystems طرح منبع آزاد NetBeans را در ژوئن سال 2000 تأسیس کرده و اکنون کار خود را به عنوان سرپرست اصلی طرح ادامه می دهد.

در حال حاضر در این طرح دو محصول موجود است: NetBeans IDE و نرم افزار NetBeans.

NetBeans IDE یک محیط توسعه نرم افزاری است - ابزاری برای برنامه نویسان که بتوانند عملیات نوشتن، کامپایل کردن، آزمایش نرم افزاری، اشکال زدایی و سازماندهی برنامه ها را انجام دهند. زبان برنامه نویسی آن جاوا است، اما می تواند از هر نوع زبان برنامه نویسی پشتیبانی کند. تعداد زیادی قطعه برنامه ای نیز برای گسترش NetBeans IDE وجود دارد. NetBeans IDE یک محصول رایگان بوده و در چگونگی استفاده از آن محدودیتی وجود ندارد.

محصول دیگر این طرح نرم افزار NetBeans می باشد؛ یک نرم افزار بخش بندی شده و توسعه پذیر که از آن به عنوان یک پشتیبان نرم افزاری برای ایجاد برنامه های قدرتمند رایانه ای استفاده می شود. شرکای ISV برنامه های کوچک نرم افزاری را ارائه می دهند که به سادگی با این نرم افزار ترکیب شده و قابلیت های برنامه را بالا می برند و همچنین می توان از این برنامه ها جهت گسترش ابزار و سیستم های خود آنها نیز استفاده کرد.

این دو محصول، منبع آزاد بوده و جهت استفاده های تجاری و غیرتجاری کاملاً رایگان می باشند. کد منبع جهت استفاده مجدد در بخش گواهینامه عمومی پخش و توسعه (CDDL) در دسترس شما می باشد.

netbeans.org چیست؟

netbeans.org صفحه اصلی اعضای گروه NetBeans می باشد - افرادی که به ساخت IDE در سطح جهانی اختصاص یافته اند. netbeans.org به کاربران بیش از 160 کشور جهان این امکان را می دهد که با منابع و اعضای گروه NetBeans تماس برقرار کنند. در این بخش شما می توانید جدیدترین نسخه های NetBeans را بارگیری کنید، متون پشتیبانی را به صورت آنلاین مشاهده نمایید، اطلاعات شخصی خود را درباره جاوا ذخیره کنید، اخبار را دنبال کنید، به یک لیست پستی ملحق شوید، در کد برنامه شرکت کنید، با افرادی که در این طرح سهیم هستند آشنا شوید، با آنها تماس برقرار کرده و بسیاری کارهای دیگر انجام دهید.

به اعضای گروه NetBeans ملحق شوید

عضوی از تیم NetBeans شوید و به بهتر شدن هر چه بیشتر NetBeans کمک کنید. با ثبت نام در NetBeans، در موفقیت های ما سهیم می شوید و ما شما را در جریان جدیدترین اخبار درباره NetBeans قرار خواهیم داد. ثبت نام را در کادر موجود در سمت راست پایین این صفحه انجام دهید - یک نام کاربری انتخاب کرده و به ما ملحق شوید!

مطلع باشید

NetBeans لیست های پستی مختلفی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید میزان علاقه خود را تعیین کرده و به آسانی با کاربران NetBeans ارتباط برقرار نمایید. برای اطلاعات بیشتر درباره لیست های پستی NetBeans به صفحه لیست پستی NetBeans در سایت https://netbeans.org/community/lists/index.html مراجعه کنید.

لینک هایی برای دسترسی سریع:

  • اعلامیه ها: در این آدرس مشترک شوید:
  • خبرنامه NetBeans: در این آدرس ها مشترک شوید: یا
  • مکالمه با سایر کاربران NB، تبادل اطلاعات و فنون مختلف: در این آدرس مشترک شوید:
  • اطلاعات بیشتر در این مورد و لیست های پستی دیگر در این قسمت موجود است.

بارگیری NetBeans!

جدیدترین نسخه the NetBeans IDE را بارگیری کنید.

اگر مایل به ساختن برنامه ای بوسیله نرم افزار NetBeans هستید، تمام آنچه نیاز دارید شامل خود نرم افزار و ابزارهای توسعه برنامه، در IDE وجود دارد. اگر IDE را از قبل دارید، لازم نیست نرم افزار را جداگانه بارگیری کنید.

به netbeans.org ملحق شوید!

به طرح NetBeans ملحق شوید و عضوی از این گروه برای ساخت IDE در سطح جهانی باشید.

Join the NetBeans Project

 

مواردی برای بارگیری

 

در این طرح سهیم شوید!

NetBeans یک منبع آزاد است و کمک و مشارکت شما در این طرح با کمال میل پذیرفته می شود! روش های زیادی برای مشارکت در این طرح وجود دارد: کمک به پاسخگویی به سؤالات کاربران در لیست پستی، ترجمه وب سایت IDE به زبان بومی خود و از همه مهم تر... شرکت در کد برنامه IDE!