Vítejte u NetBeans a na stránkách www.netbeans.org

Vítejte na stránkách NetBeans, Open Source vývojového prostředí pro jazyk Java.

Co je NetBeans?

NetBeans je úspěšný Open Source projekt s velmi rozsáhlou uživatelskou základnou, rostoucí komunitou vývojářů a téměř 100 partnery po celém světě. Firma Sun Microsystems založila Open Source projekt NetBeans v červnu 2000 a je zároveň hlavním sponzorem celého projektu.

Dnes existují dva produkty: vývojové prostředí NetBeans (NetBeans IDE) a vývojová platforma NetBeans (The NetBeans Platform).

Vývojové prostředí NetBeans IDE je nástroj, pomocí kterého programátoři mohou psát, překládat, ladit a distribuovat aplikace. Samotné vývojové prostředí je vytvářeno v jazyce Java - ovšem podporuje prakticky jakýkoliv programovací jazyk. Existuje rovněž velké množství modulů, které toto vývojové prostředí rozšiřují. Vývojové prostředí NetBeans je bezplatně šířený produkt a jeho užívání není nijak omezeno.

Kromě vývojového prostředí je také dostupná vývojová platforma NetBeans Platform, což je modulární a rozšiřitelný základ pro vytváření rozsáhlých desktopových aplikací. Nezávislí dodavatelé softwaru nabízejí dodatečné moduly, které lze snadno integrovat a které mohou být použity k vývoji jejich vlastních nástrojů a řešení.

Oba produkty jsou vyvíjeny pod licencí Open Source a je možné je bezplatné používat v komerčním i nekomerčním prostředí. Zdrojový kód je dostupný pod licencí Common Development and Distribution License (CDDL) v1.0 a GNU General Public License (GPL) v2.

Co jsou stránky netbeans.org?

Stránky netbeans.org jsou domovské stránky komunity uživatelů a vývojářů NetBeans, kteří se věnují tvorbě prvotřídního vývojového prostředí. Stránky netbeans.org nabízejí uživatelům z více než 160ti zemí informační zdroje a spojení s lidmi okolo NetBeans. Můžete si zde stáhnout aktuální verzi NetBeans, prohlížet online dokumentaci, zdokonalovat své znalosti o jazyku Java, sledovat novinky, přihlásit se do diskusních skupin, podílet se na zdrojovém kódu, poznat lidi, kteří se na projektu podílejí, a přímo je kontaktovat a tak dále.

Připojte se ke komunitě NetBeans Community

Staňte se součástí týmu NetBeans a podílejte se na dalším rozvoji projektu NetBeans. Stačí se pouze zaregistrovat. Na oplátku vás budeme informovat o novinkách, které se týkají projektu NetBeans. Pro registraci můžete využít registrační panel v horním pravém rohu této stránky - stačí si vybrat uživatelské jméno!

Jak být informován

U NetBeans je možné využít diskusní skupiny, které se zabývají různými tématy a které usnadňují komunikaci mezi uživateli NetBeans. Více informací o diskusních skupinách NetBeans naleznete na stránce https://netbeans.org/community/lists/index.html.

Odkazy :

  • Týdenní a měsíční NetBeans zpravodaj : do skupiny nbannounce(více informací)
  • Oslovte ostatní uživatele NB, vyměňujte si tipy a triky : do skupiny nbusers (více informací)

Stáhněte si NetBeans!

Stáhněte si poslední verzi vývojového prostředí NetBeans.

Pokud Váš zajímá vývoj aplikací na platformě Netbeans, stáhněte si  poslední verzi Platform.

Přidejte se k netbeans.org!

Přidejte se k projektu NetBeans a ke komunitě, která vytváří prvotřídní vývojové prostředí. Join the NetBeans Project
 

Ke stažení

 

Zapojte se!

NetBeans je Open Source projekt, u kterého je vaše pomoc velmi vítaná! Existuje mnoho způsobů, jak pomoci: můžete odpovídat na dotazy uživatelů v diskusních skupinách, můžete překládat vývojové prostředí a obsah webových stránek, můžete pomáhat s testováním a v neposlední řadě vytvářet zdrojový kód, který umožní vývojovému prostředí vyniknout!