Mailové korešpondencie NetBeans

Nech už patríte k používateľom, ktorí hľadajú pomoc s IDE, alebo k vývojárom diskutujúcim o aspektoch ďalšej verzie, tieto mailové konferencie sú miestom. kde sa všetko toto odohráva. Ak sa chcete prihlásiť, odhlásiť, hľadať v archívoch alebo nájsť viac informácií o jednotlivých konferencií, môžete použiť príslušné odkazy nižšie.

Noví používatelia začnite tu!

Do ktorých ďalších konferencií by som sa mal prihlásiť?!

 • Ak máte záujem podieľať sa na vývoji NetBeans, prihláste sa k odberu nbdev a a možno aj k niektorým ďalším vývojárskym konferenciám. Ak sa na vývoji podieľate vo veľkej miere, budú Vás zaujímať konferencie pre spracovávanie zostavení.
 • Ak vyvíjate niečo s užívateľským rozhraním alebo chcete vedieť ako sa niečo používa, prihláste sa k odberu nbui, konferencia o používaní.
 • Existujú niektoré ďalšie konferencie zamerané na jednotlivé moduly, tj. konferencie, ktoré sa venujú určitému modulu NetBeans alebo modulu projektu. Obvykle sa jedná o malé oveľa viac špecializovanejšie konferencie. Ak sa chcete venovať niektorému modulu je najlepšie sa naň spýtať v nbdev.
 • Ponúkame tiež konferencie pre tých členov komunity, ktorí sa zajímajú o ponuky pracovných príležitostí v súvislosti s NetBeans, o webovou stránku netbeans.org a propagáciu NetBeans - viď konferencia súvisiaca s komunitou.
 • Môžete tiež hovoriť s vývojármi Javy po francúzsky, po rusky, po japonsky alebo po čínsky, viď konferencia vo Vašom jazyku.

Fóra a diskusné skupiny

 • Prístup do fóra

  Ak pred mailovou konferenciou dávate prednosť fóram, všetky správy z konferencií NetBeans sú archivované do plne funkčného fóra. Môžete prechádzať a prehľadávať archivované e-maily, pretože informácie odoslané mailom do konferencie sa zobrazia vo fóre a naopak. Tu je prehľad všetkých fór NetBeans, ktoré sú umiestnené na Nabble.com.

  Ak chcete túto službu využívať, musíte sa zaregistrovať na Nabble. Okrem toho správy odoslané prostredníctvom fóra budú nami moderované, až dovtedy pokým sa nedostanete na zoznam nezapísaných (non-subscribers), ktorí môžu vkladať príspevky. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby Vaše príspevky boli moderované, a ušetriť tak prácu moderátorovi, prosím obráťte sa na vlastníka konferencie a vyžiadajte si aby ste do tohto zoznamu boli pridaný.

  Poznámka: SourceCast (aplikácia, na ktorej je umiestnená netbeans.org) zatiaľ neumožňuje vytvárať fóra, a preto je táto služba dodávaná pomocou služby Free Hosted Public Forums od Nabble.

 • Prístup k Usenet / NNTP

  Alebo ak pred mailovou konferenciou správy USENET, všetky najvrchnejšie konferencie sú portálmi správ - príspevky poslané do konferencie sú zverejnené aj diskusnej skupine a naopak. Svoj program na čítanie správ nastavte na news.gmane.org. Všimnite si, že mená skupín nie sú úplne rovnaké ako mená konferencií (aby sedeli s konvenciou Gmane), ale väčšina je očividná. Dajte vo Vašom programe vyhľadať skupinu "netbeans" - napr. gmane.comp.java.ide.netbeans.users.

  Ak chcete prispievať pomocou NNTP, musíte odpovedať na autorizačnú požiadavku, ktorú GMane odošle. Okrem toho správy odoslané prostredníctvom NNTP budú nami moderované, až dovtedy pokým sa nedostanete na zoznam nezapísaných (non-subscribers), ktorí môžu vkladať príspevky. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby Vaše príspevky boli moderované, a ušetriť tak prácu moderátorovi, prosím obráťte sa na vlastníka konferencie a vyžiadajte si aby ste do tohto zoznamu boli pridaný.

  Poznámka : SourceCast (aplikácia, na ktorej je umiestnená netbeans.org) zatiaľ neumožňuje vytvárať NNTP, a preto je táto služba nahradená službou mailing list to NNTP gateway od Gmane.

Odhlásenie sa z konferencie

Odkazy pre odhlásenie sa sú na každej stránke spomínaných konferencií hneď vedľa odkazov na prihlásenie. Ak máte problémy :

Pravidlá konferencie

Informácie sú síce od každého vždy vítané, ale najvyššie konferencie sú dosť obsiahle, a preto to či dostanete odpoveď alebo Vás budú ignorovať, dosť záleží od toho, či správam, ktoré chcete uverejniť, venujete trochu času. Prosím snažte sa pri vkladaní informácií dodržiavať netiketu - všeobecné pravidlá chovania sa v listoch odpovedajúce zdravému rozumu! Niekoľko tipov:

 1. Nevkladajte rovnakú správu do viac ako jeden konferencie - vyberte si jednu konferenciu a informácie vložte iba tam. Ak sa nejedná o správne miesto niekto Vás na to upozorní a odporučí alternatívu.
 2. Neodpovedajte na správu ale úplne zmeňte predmet, pretože by ich programy na čítanie správ vo vlákne zobrazili na zlom mieste. Aby sa vytvorilo nové vlákno, musíte odoslať novú správu.
 3. Prečítajte si príručku od Erica Raymonda Ako sa správne pýtať .
 4. Vo svojej odpovedi prosím odstrihnite pôvodný text. Do odpovede vložte iba také množstvo z pôvodnej správy, ktoré priamo súvisí s odpoveďou. Najhoršie je, keď napíšete odpoveď na jeden riadok, a za ním ponecháte pôvodný email v celej dĺžke.
 5. Podobne ak odpovedáte bod za bodom tak, že zahrnete časť pôvodného textu, pripojte svoju odpoveď a potom robíte to isté s ďalším bodom, prosím usporiadajte to tak, aby sa Vaše odpovede dali jednoducho nájsť. Ak do odpovede zahrnete 40 riadkov pôvodného textu, po ktorom nasleduje jeden riadok Vašej odpovede, a potom ďalších 40 riadkov pôvodného textu, je veľmi ťažké nájsť vašu odpoveď. Pokiaľ je nevyhnutné zahrnutie všetkých 40 riadkov citovaného textu, pridajte pred svoju odpoveď napríklad prázdny riadok. Za Vašou odpoveďou môžete zasa pridať dva prázdne riadky, pred tým ako bude pokračovať pôvodný text.
 6. Vo svojom e-maile prosím nepoužívajte štylizovaný text. Vaše voľba písma, velikosti písma, farby písma atď. môžu spôsobiť, že Váš e-mail bude pre ostatných prakticky nečitateľný! Používajte prosím jednoduchý text, ak nie je vážny dôvod použiť iný. Pokiaľ v texte neuplatníte žiadny štýl, program na čítanie e-mailov text upraví u každého príjemcu podľa toho, ako si ho príjemca nastaví, a vďaka tomu bude text vždy čitateľný a príjemný na pohľad.
 7. Tiež prosím neposielajte správy vo formáte HTML! Čitateľnosť, veľkosť správ a zabezpečenie sú len niektoré z viacerých dôvodov, prečo neposielať mail vo formáte HTML. Úplný popis týchto a ďalších problémov a tiež pokyny k tomu, ako zakázať maily vo formáte HTML v bežných poštových klientoch je k diposzici na http://kb.mozillazine.org/Plain_text_e-mail_%28Thunderbird%29.

  Prílohy HTML sa samozrejme prikladať môžu!

Poznámka k emailovým filtrom

Vzhľadom na to, že niektoré konferencie sú dosť rozsiahle, používa sa zopár konvencií na triedenie a filtrovanie. Softvér riadiaci konferenciu vo všetkých konferenciách NetBeans do poľa Predmet automaticky pridáva predponu s názvom konferencie. Napríklad predmet správy z konferencie nbdev začína [nbdev].

Je tiež časté, že prispievatelia do poľa predmet pripíšu nejaké označenie témy, ako napríklad [Stable3.1 Release], aby bolo možné sledovať odlišné ale súvisiace vlákna. To je však samozrejme už individuálne.

Not logged in. Log in, Register