רשימות הדיוור של NetBeans

בין אם אתה משתמש המחפש עזרה עם IDE או מפתח הדן בהיבטים של המהדורה הבאה, רשימות הדיוור הן המקום שבו הכל קורה. כדי להירשם, לבטל הרשמה, לעיין בארכיונים או לקבלת מידע נוסף על רשימות אינדיבידואליות, השתמש בקישורים המתאימים שלהלן.

משתמשים חדשים מתחילים כאן!

לאילו רשימות נוספות כדאי לי להירשם?!

 • אם את מתעניין בפיתוח NetBeans, ל-nbdev ול- ואולי גם לרשימות פיתוח נוספות. אם אתה עוסק הרבה בפיתוח, ייתכן שתמצא עניין ברשימות תהליך ה- build.
 • אם אתה מפתח משהו עם ממשק משתמש או מתעניין בנושאי שימושיות, הירשם ל-nbui, רשימת השימושיות.
 • קיימות מספר רשימות לפי מודול, כלומר, רשימות שמתארחות במודול או בפרוייקט ספציפי של NetBeans ועוסקות בו. רשימות אלה נוטות להיות קטנות יותר וכמובן מקצועיות וממוקדות יותר. אם אתה מעוניין להתעמק במודול מסוים, מוטב לברר אודות רשימות אלה ב-nbdev.
 • אנו מציעים גם רשימות לחברי הקהילה המתעניינים בהצעות עבודה הקשורות ל-NetBeans, באתר האינטרנט netbeans.org ובאוונגליזם של NetBeans - עיין ברשימות הקשורות לקהילה.
 • אתה יכול גם לשוחח עם מפתחי Java בצרפתית, רוסית, יפנית או סינית. ראה רשימות בשפה שלך.
 • עיין ב דף הרישיון להכוונה היכן לדון ברישיון.

פורומים וקבוצות דיון

 • גישה לפורום

  אם אתה מעדיף פורום דיונים על-פני רשימות דיוור, כל הודעות רשימות הדיוור של NetBeans נמצאות בארכיון לשימוש בפורום פונקציונלי מלא. עיין וחפש הודעות דוא"ל בארכיון. הודעות לרשימות דיוור מופצות לפורום ולהיפך. כאן נמצאת סקירת כל הפורומים של NetBeans המתארחים ב-Nabble.com.

  עליך להירשם ב-Nabble כדי להשתמש בשירות זה. בנוסף, אנו מפקחים על הודעות הנשלחות באמצעות הפורום, אלא אם אתה רשום ברשימה המאפשרת הודעות ממשתמשים שאינם רשומים. כדי למנוע פיקוח על הודעותיך וכדי לחסוך עבודה מהמפקחים, פנה לבעל הרשימה ובקש זאת.

  הערה: SourceCast (היישום שמארח את netbeans.org) אינו כולל עדיין תמיכה בפורומים, לפיכך השירות מסופק בידי השירות Free Hosted Public Forums של Nabble.

 • גישה ל-Usenet / NNTP

  לחלופין, אם אתה מעדיף חדשות USENET על-פני רשימות דיוור, כל הרשימות ברמה העליונה מנותבות לחדשות - הודעות לרשימות מופצות לקבוצות הדיון ולהיפך. הפנה את קורא החדשות לכתובת news.gmane.org. שים לב ששמות הקבוצות אינם זהים לחלוטין לשמות רשימות הדיוור (כדי להתאים למוסכמות Gmane), אף על פי שרוב השמות ברורים מאליהם. השתמש בלקוח לחיפוש קבוצות "netbeans" - לדוגמה, gmane.comp.java.ide.netbeans.users.

  כדי שלוח הודעה לרשימות באמצעות NNTP, עליך להשיב לבקשת ההרשאה שתישלח על-ידי GMane. בנוסף, אנו מפקחים על הודעות הנשלחות באמצעות NNTP, אלא אם אתה רשום ברשימה המאפשרת הודעות ממשתמשים שאינם רשומים. כדי למנוע פיקוח על הודעותיך וכדי לחסוך עבודה מהמפקחים, פנה לבעל הרשימה ובקש זאת.

  הערה: SourceCast (היישום שמארח את netbeans.org) אינו כולל עדיין תמיכה ב-NNTP, לפיכך השירות מסופק באמצעות רשימת דיוור חופשית לשער Gmane של NNTP.

ביטול הרשמה לרשימת דיוור

קישורים לביטול הרשמה כלולים בכל אחד מדפי הרשימות שלעיל, בסמוך לקישורי ההרשמה. אם אתה נתקל בבעיה:

כללי התנהגות ברשימה

למרות שהתשומה של כל אחד מתקבלת תמיד בברכה, נפח ההודעות ברשימות העיקריות די גדול, וקצת מאמץ שיושקע בהודעה, ייצור את ההבדל בין קבלת תשובה לבין התעלמות מהודעתך. אנא, נסה לנהוג בהתאם לכללי התנהגות המבוססים על היגיון בריא בעת שליחת הודעה! להלן מספר טיפים:

 1. אל תשלח את אותה ההודעה ליותר מרשימה אחת - בחר רשימה ושלח רק אליה. אם שלחת למקום לא נכון, מישהו יודיע לך על כך ויציע חלופה.
 2. אל תענה להודעה תוך שינוי מוחלט של הנושא, היות שקוראי דואר משורשר מציגים אותו במקום שונה; שלח הודעה חדשה בעת שליחת נושא חדש.
 3. קרא את המדריך How To Ask Questions The Smart Way של Eric Raymond.
 4. אנא חתוך את הטקסט המקורי בתשובתך. כלול את המינימום האפשרי של הטקסט המקורי המתייחס ישירות לתשובתך. הדבר הגרוע ביותר הוא המנהג להשיב תשובה של שורה אחת, שאחריה מופיעה ההודעה המקורית בשלמותה.
 5. באותו אופן, אם אתה משיב לפי נקודות, בהן את כולל חלק מהטקסט המקורי ולאחריו תשובתך, וממשיך בכך בנקודה הבאה, הקפד שניתן יהיה למצוא את תשובתך בקלות. אם כללת 40 שורות של טקסט מקורי ולאחריהן שורה אחת של תשובה, ולאחר מכן עוד 40 שורות של טקסט מקורי, קשה מאוד לאתר שם את תשובתך. אם עליך לכלול את כל 40 השורות של הטקסט המצוטט, הוסף אחריהן שורה ריקה, לפני תשובתך. באפשרותך גם להוסיף שתי שורות ריקות לאחר תשובתך ולפני שתמשיך שוב עם הטקסט המקורי.
 6. אל תשתמש בטקסט מעוצב בהודעתך. בחירתך בגופן, גודל גופן, צבע גופן וכדומה, עלולה להפוך את הדואר לבלתי קריא לאחרים! השתמש בטקסט רגיל אלא אם קיימת סיבה ממשית לנהוג אחרת.אם לא תשתמש בטקסט מעוצב, יעצבו קוראי הדואר של כולם את הטקסט כרצונם, וכך יובטח שההודעה תהיה קריאה ונעימה לעין בכל מקום.
 7. מאותה סיבה, אל תשלח הודעות HTML! קריאות, גודל ההודעות ואבטחה הן רק חלק מהסיבות שלא לשלוח דואר HTML. תיאור טוב של בעיות אלה ואחרות, כמו גם הוראות כיצד לנטרל דואר HTML בלקוחות דואר נפוצים, זמין בכתובת http://kb.mozillazine.org/Plain_text_e-mail_%28Thunderbird%29.

  כמובן שזה בסדר להוסיף קבצים מצורפים בתבנית HTML!

הערה לגבי מסנני דואר

היות שנפח ההודעות בחלק מהרשימות גדול, נהוגות מספר מוסכמות כדי לסייע במיון ובסינון. תוכנת רשימת הדיוור מוסיפה קידומת אוטומטית בשדות הנושא: בכל הרשימות של NetBeans עם שם רשימת הדיוור. לדוגמה, בהודעות לרשימה nbdev, הנושאים מתחילים בקידומת [nbdev].

מקובל גם בין מנויי הרשימה להוסיף תווית נושא לשדה הנושא, דוגמת [Stable3.1 Release] כדי לעקוב אחרי נושאים שונים הקשורים זה לזה. ההחלטה לעשות זאת נתונה כמובן לשיקולו של המשתמש.


Not logged in. Log in, Register