Mailing listy NetBeans

Ať už patříte k uživatelům, kteří hledají pomoc s IDE, nebo vývojářům diskutujícím o aspektech další verze, tyto mailingové listy jsou místem, kde se to vše udává. Chcete-li se přihlásit, odhlásit, hledat v archivech nebo najít více informací o jednotlivých listech, využijte prosím příslušné odkazy níže.

Noví uživatelé, začněte zde!

Ke kterým dalším listům bych se měl přihlásit?!

 • Pokud máte zájem vyvíjet NetBeans, přihlašte se k nbdev a a možná některým dalším vývojářským listům. Pokud se na vývoji podílíte ve velké míře, budou vás zajímat listy pro zpracovávání buildů.
 • Pokud vyvíjíte něco s uživatelským rozhraním nebo máte zájem o otázky užitnosti, přihlašte se do nbui, listu užitnosti.
 • Existují některé další listy podle modulů, tj. listy, které se věnují specifickému modulu nebo projektu NetBeans. Obvykle se jedná o malé listy a jsou samozřejmě mnohem specializovanější. Nejlepší je poptat se na ně na nbdev, pokud se chcete ponořit do nějakého konkrétního modulu.
 • Nabízíme také listy pro ty členy komunity, kteří se zajímají o nabídky pracovních míst v souvislosti s NetBeans, o webovou stránku netbeans.org a evangelizaci NetBeans - viz listy související s komunitou.
 • Můžete také mluvit s vývojáři Javy francouzsky, rusky, japonsky nebo čínsky, viz listy ve vašem jazyce.
 • Na licenční stránce viz ukazatele k tomu, kde projednat licenci.

Fóra a diskuzní skupiny

 • Přístup do fóra

  Pokud před mailing listy dáváte přednost fórům, všechny zprávy mailing listů NetBeans jsou archivovány do plně funkčního fóra. Procházejte a prohledávejte archivované e-maily, informace vložené do mailing listů se přenesou do fóra a naopak. Zde je přehled všech fór NetBeans, které hostují na Nabble.com.

  Pro využívání této služby se musíte zaregistrovat na Nabble. Kromě toho zprávy vložené prostřednictvím fóra budou námi moderovány, pokud se nezapíšete do seznamu nepřihlášených, kterým je dovoleno vkládat informace. Chcete-li se ušetřit toho, aby vaše zprávy byly moderovány, a ušetřit tak práci moderátorovi, prosím obraťte se na vlastníka listu a vyžádejte si to.

  Poznámka: SourceCast (aplikace, která je hostitelem netbeans.org) ještě podporu pro fóra neobsahuje, a proto je tato služba dodávána pomocí služby Free Hosted Public Forums od Nabble.

 • Přístup k Usenet / NNTP

  Nebo pokud před mailing listy dáváte přednost zprávám USENET, všechny nejvyšší listy se přesunou do zpráv - informace vložené do listů se přenesou do diskuzních skupin a naopak. Namiřte svůj program pro čtení zpráv na news.gmane.org. Vezměte na vědomí, že názvy skupin nejsou přesně stejné jako názvy mailing listů (podle konverzí Gmane), ale většina je docela jasná. Pomocí svého klienta vyhledejte skupiny "netbeans" - např. gmane.comp.java.ide.netbeans.users.

  Chcete-li vložit informace pomocí NNTP, musíte odpovědět na autorizační dotaz, který vám pošle GMane. Kromě toho zprávy vložené prostřednictvím NNTP budou námi moderovány, pokud se nezapíšete do seznamu nepřihlášených, kterým je dovoleno vkládat informace. Chcete-li se ušetřit toho, aby vaše zprávy byly moderovány, a ušetřit práci moderátorovi, prosím obraťte se na vlastníka listu a vyžádejte si to.

  Poznámka: SourceCast (aplikace, která je hostitelem netbeans.org) ještě podporu pro NNTP neobsahuje, a proto je tato služba dodávána pomocí volného mailing listu na NNTP bránu Gmane.

Jak se od mailing listu odhlásit

Na každé stránce listu výše jsou odkazy pro odhlášení, hned vedle odkazů pro přihlášení. Pokud máte potíže:

Pravidla chování v listech

Informace jsou sice od každého vždy vítány, ale nejvyšší listy jsou značně obsažné, a proto na tom, zda zprávám, které chcete uveřejnit, budete věnovat trochu času, bude záležet, zda dostanete odpověď,nebo budete ignorováni. Prosím snažte se při vkládání informací dodržovat všeobecná pravidla chování v listech odpovídající zdravému rozumu! Několik tipů:

 1. Nevkládejte stejnou zprávu na více než jeden list - vyberte si jeden list a informace vložte jen tam. Pokud se nejdená o správné místo, někdo vám to sdělí a doporučí alternativu.
 2. Neodpovídejte na zprávu a úplně změňte předmět, protože programy pro čtení zpráv ve vláknu je zobrazují na zvláštním místě; při zahajování nového vlákna odešlete novou zprávu.
 3. Přečtěte si příručku Erica Raymonda Jak se správně ptát .
 4. Ve své odpovědi prosím odstřihněte původní text. Zahrňte nezbytné minimum původního textu, kterí se přímo vztahuje k vaší odpovědi. Nejhorší je zvyk napsat odpověď na jeden řádek, po které následují původní e-mail v celé své délce.
 5. Podobně pokud odpovídáte bod za bodem tak, že zahrnete část původního textu, připojíte svou odpověď a potom provedete totéž s dalším bodem, prosím uspořádejte to tak, abyste vaše odpovědi bylo možné snadno najít. Pokud zahrnete 40 řádků původního textu, po kterém následuje jeden řádek vaší odpovědi, a pak dalších 40 řádků původního textu, je velmi těžné najít vaši odpověď. Pokud musíte zahrnout plných 40 řádků citovaného textu, přidejte před svou odpověď například prázdnou řádku. Po vaší odpovědi můžete přidat dvě prázdné řádky, než zase vložíte další původní text.
 6. Ve svém e-mailu prosím nepoužívejte stylizovaný text. Vaše volba písma, velikosti písma, barvy písma atd. může způsobit, že váš e-mail bude pro druhé prakticky nečitelný! Používejte prosím prostý text, pokud není vážný důvod jednat jinak. Pokud text nebudete jednoduše nijak stylizovat, program pro čtení e-mailů každého příjemce jej upraví do stylu podle volby příjemce, a díky tomu bude text všude čitelný a příijemný na pohled.
 7. Podobně prosím neposílejte zprávy ve formátu HTML! Čitelnost, velikost zpráv a zabezpečení jsou jen některé z několika důvodů, proč neposílat mail ve formátu HTML. Dobrý popis těchto a dalších problémů a také pokyny k tomu, jak zakázat maily ve formátu HTML v mnoha běžných poštovních klientech je k diposzici na http://kb.mozillazine.org/Plain_text_e-mail_%28Thunderbird%29.

  Přílohy HTML jsou samozřejmě v pořádku!

Poznámka k filtrům e-mailů

Vzhledem k tomu, že některé listy jsou značně obsažné, používá se několik konvencí pro třídění a filtrování. Software pro mailing list automaticky přidává příponu k polím Předmět: u všech listů NetBeans se jménem mailing listu, a tak například msgs na list nbdev mají předměty, které začínají [nbdev].

Je také běžné, že účastníci listu přidávají určité tématické označení do pole předměr, například [Stable3.1 Release], aby bylo možné dohledat odlišné, ale související vlákna. To ovšem plně závisí na každém jednotlivci.


Not logged in. Log in, Register