תרומה ל-netbeans.org

כפי שאתה בוודאי יודע, NetBeans הוא פרויקט קוד פתוח. המשמעות היא שבעוד שחברות עשויות להפיק מוצרים מסחריים מהחומר הנמצא כאן, החומר מופעל בעיקרו על-ידי קהילה. כלומר, אם לדוגמה אתה יכול לתרום ידע המסייע למישהו אחר, בסופו של דבר אתה מרוויח מכך. אם זהו דיווח על באגים או בקשות לשיפורים, כולם מרוויחים, היות שעומדים לרשותם כלים טובים יותר כאשר התיקונים או השיפורים מוטמעים. בעיקרו של דבר, כאשר מדובר ב-NetBeans, אתה מוביל את המהלך - ללא אנשים המשתמשים בתוכנה, אין סיבה לכל הפעילות הזו.

להלן מספר דרכים שבהן אתה יכול לתרום לקהילת NetBeans, אשר יביאו תועלת גם לך. קיימות דרכים רבות לסייע לפרויקט מבלי לתרום קוד בפועל!

קידום ותמיכה בקהילה

 • השתתפות ברשימות דיוור
  ב-netbeans.org קיימות מספר רשימות דיוור וקבוצות דיון, שבהן האנשים המשתמשים בתוכנה יכולים להפיק תועלת זה מניסיונו של זה. כדי להביא תועלת ממשית, הרשימות זקוקות לידע שלך! אל תחשוש לשלוח הודעה - עזור לאחרים כשאתה יכול!
 • קידום NetBeans!
  אם אתה משתמש ב-NetBeans - הכרז על כך! קיימת המון תחרות ומפתחים רבים לא שמעו על NetBeans, ואף גרוע מכך, הם שמעו עליו אך יש להם תפיסה מוטעית לגביו או שהם לא שמעו על השיפורים האחרונים. עזור להפיץ את השמועה - ספר על העוצמה ועל החולשות של NetBeans, באמצעות בלוגים, רשימות דיוור הקשורות לתחום, כתבי-עת מודפסים ובפורומים. מצאת (או כתבת) מאמר או סקירה הקשורים ל-NetBeans? אנחנו נשמח לקרוא אותם!

שליחת תוכן, תרגומים

שליחת דוחות באגים, כתיבת קוד

 • שלח דוח באגים
  דוחות על באגים מסייעים מאוד למפתחים ומהווים דרך נהדרת לתרום לפרויקט! זכור להשקיע מעט מאמץ בעת שליחת דוח באגים - ודא שניתן לשחזר את הבעיה וספק תיאור מפורט וברור.
 • שלח בקשה לשיפור
  אם יש משהו שברצונך לראות ב-IDE והוא איננו שם, או אם יש משהו שנראה לך שניתן לשפר, הודע לנו! בקשות לשיפור יש לשלוח למערכת המעקב אחר בעיות, בדיוק כמו באגים.
 • תרומת קוד ומודולי Plugin
  כפי שהוזכר לעיל, NetBeans הוא פרויקט קוד פתוח - כל קוד המקור זמין, ואם קיימת תכונה שברצונך לראות או באג שתרצה כי יתוקן, יש לך את היכולת לממש זאת. ניתן לקבל מידע נוסף על פיתוח מודולי plugin, תרומת תיקונים ועל תרומת מודולי plugin. פרסם את מודולי ה-plugin שלך ב-Plugin Portal וקבל משוב מחבריך לקהילה!
Not logged in. Log in, Register