مشارکت در netbeans.org

همانطور که مطلع هستید، NetBeans یک طرح منبع آزاد است. شرکت های مختلف محصولات تجاری تهیه می کنند، که اصولاً این کار آن ها یک نوع جامعه گرایی است. این بدان معناست که مثلاً اگر دانش خود را برای راهنمایی افراد دیگری غیر از آن شرکت ها به کار ببرید، دیگر شما در سود دهی آن شرکت سهیم نخواهید بود. اگر گزارشات خطا یا درخواست توسعه محصولات ارائه شود، افراد وقتی از داشتن ابزارهای بهتر سود می برند که اشکال زدایی انجام شده و تغییرات لازم برای توسعه محصول اعمال شده باشد. اما در مورد NetBeans این طور نیست، شما خودتان هدایت کننده هستید - اگر افراد از نرم افزار استفاده نکنند، برای هیچیک از این موارد دلیلی وجود نخواهد داشت.

در اینجا راههای مختلفی برای همکاری با اعضای گروه NetBeans آورده شده است. راههای مختلفی برای کمک در این طرح وجود دارد البته بدون کدهای مشارکتی!

پشتیبانی اعضای گروه، ارتقاء

 • شرکت در لیست های پستی
  تعداد زیادی گروه های خبری و لیست های پستی در netbeans.org وجود دارد که افراد می توانند در آن از دانش و تجربیات یکدیگر بهره ببرند. اگر می خواهید مفید واقع شوید، اطلاعات خود را در لیست اعضا وارد کنید. لطفاً از ارسال اطلاعات خود بیم نداشته باشید - وقتی می توانید، به دیگران کمک کنید!
 • ارتقاء NetBeans!
  اگر شما یک کاربر NetBeans هستید، بی پرده صحبت کنید! در اینجا رقابت زیاد است و بسیاری از برنامه نویس ها حتی نام NetBeans را هم نشنیده اند یا از این بدتر نام آن را شنیده اند اما تصور غلطی راجع به آن دارند، یا راجع به پیشرفت های اخیر آن چیزی نمی دانند. درباره نقاط قوت و ضعف NetBeans، در وبلاگ ها، لیست های پستی، بخش های مذاکره ای و مجلات صحبت کنید. مقاله یا نشریه ای راجع به NetBeans یافته یا نوشته اید؟ ما دوست داریم آ ن را بخوانیم!

ارائه متون، ترجمه

ارائه گزارشات خطا، نوشتن کد

 • به صورت فایل درآوردن یک گزارش خطا
  گزارشات خطا برای برنامه نویسان بسیار مفید بوده و این راهی عالی برای مشارکت در این طرح است! به خاطر داشته باشید که برای پر کردن یک گزارش خطا به اندازه کافی زمان اختصاص دهید - مطمئن شوید که می توانید دوباره همان اشکال را در صورت بروز برطرف کنید و در شرح و توصیف آن کاملاً دقیق باشید.
 • به صورت فایل درآوردن درخواست توسعه محصول
  اگر موردی است که مایلید در نرم افزار IDE گنجانده شود یا از آن حذف شود یا موردی برای توسعه محصول در نظر دارید، با ما درمیان بگذارید! درخواست های توسعه محصول باید مانند گزارشات خطا، در سیستم ردیابی به صورت فایل در آورده شود.
 • مشارکت در نوشتن کدها و واحدهای نرم افزاری
  همانطور که در بالا گفته شد، NetBeans یک طرح منبع آزاد است - همه کدهای منبع آن در دسترس می باشند و اگر خصوصیتی وجود دارد که مایل به مشاهده آن هستید یا خطایی وجود دارد که می خواهید چگونگی برطرف کردن آن را ببینید می توانید این کار را به آسانی انجام دهید. شما می توانید مطالب بیشتری راجع به توسعه واحدهای نرم افزاری، مشارکت در تصحیح موقتی برنامه و مشارکت در ساخت واحدهای نرم افزاری بیابید. واحدهای نرم افزاری خود را در درگاه نرم افزار منتشر کرده و نظرات اعضای گروه را دریافت نمایید!
Not logged in. Log in, Register